T-dance T-dance T-dance T-dance
This is an example of a HTML caption with a link.

Tanculata

Pro pokročilé tanečníky T- Dance, nebo děti ve věku 6-7 let. Výuka je zaměřená na správné držení těla v různých polohách ( sedy, lehy, stoje atd. ). Zaměření v tomto věku je na chodidlo, kde se snažíme o zplastičnění a poté o chůzi v paraelní a vytočené poloze přes špičku. Důležitou součástí hodin je vnímání prostoru a chození v různých prostorových křivkách za použití 2, 3, 4 dobého taktu. Také budeme pracovat s tempem. Děti  se naučí základní skokové kroky ( cval - v různích směrových provedení, poskočný krok, končíkový krok atd. za použití lidových písní ). S lidovou písní budeme také pracovat v lehkých tanečních vazbách za použití pato-špičkového kroku. Dále v hodinách využíváme improvizaci s použítím rekvizit ( šátky, pírka, stuhy, obruče atd. ), ale také používáme v improvizačním tanci postavy z pohádek, zvířata, rostliny atd.. Vešekeré tyto metody v dětech přirozeně rozvíjejí jejich fantazii. K tanci neodmyslitelně patří protažení u takto malých dětí používám Jógu pro děti od Karla Nešpora nebo tvz. básničková pásma, kde spojujeme mluvené slovo s pohybem.  Dále se zaměříme na práci s těžištěm a to nejen v základních prvcích jako je plie ( podřep ) a relevé ( výpon ), ale i na zemi v různých převalech. Výuka u těchto dětí bude spestřena koordinačními cvičeními v kombinaci pohybu rukou a nohou v kontrastu. Naučíme se základní otočky. Chůzi a běh s přepadem a zkusíme si i trošku taneční gymnastiky - svíčka, stoje na rukou s pomocí, most, most ze stoje atd. 

Nezbytné informace:

Během roku mají děti možnost vystupovat ( pokud víte, že vaše díte nebude vystupovat je nutné to nahlásit během září ). Tato skupina v letošním roce pojede poprvé na soutěž. 

Co si obléknout:

Legíny, tričko, baletní dresík ..... necháváme to na vás. Jen prosíme, aby oblečení bylo upnuté a sukně maximální délky do půlky stehen. Celé T- Dance má předepsané černé piškoty. Lze je objednat u lektora za 260 Kč. Také nabízíme bazárkové piškoty za 100 Kč. Děti si na lekci nosí pití.

Každé dítě od nás dostane notýsek, kde má možnost sbírat razítka za práci v hodině. Notýsek také funguje jako informační prostředek pro rodiče o vystoupeních.  

Hodinu vede Gabriela Kroutilová ( každé pondělí 15:00 - 16:00 hod )